Apel
Sierpień 30, 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 


XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2016r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 99. rocznicę założenia wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej przez św. Maksymiliana. Z tej racji w Niepokalanowie odbywa się VI Zgromadzenie Narodowe członków Rycerstwa Niepokalanej. O. Tomasz Tęgowski został wybrany do Zarządu Narodowego oraz Asystentem Narodowym ds. Młodzieżowego Ruchu Rycerstwa Niepokalanej. Gratulujemy Ojcu, życząc obfitości łask i opieki Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana.

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy 38. rocznicę wyboru na Stolice Piotrową św. Jana Pawła II.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła wspólnocie Żywego Różańca.

4. Od przyszłej niedzieli wznawiamy wspólne odmawianie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. W każdą niedzielę poranny różaniec będzie odmawiany o godz. 7.10, a po nim godzinki. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Różaniec prowadzony przez dzieci w najbliższą środę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

We wtorek 18 października obchodzić będziemy święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Tego dnia Mszę św. w ich intencji odprawi ks. abp Wojciech Ziemba w kościele NSPJ w Olsztynie o godz. 18.00.

6. W sobotę 22 października we wspomnienie św. Jana Pawła II przeżywać będziemy w naszej parafii Prowincjalny Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza. Mszę św. w intencji ministrantów o godz. 12.00 odprawi wikariusz prowincji o. Tomasz Ryłko. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać modlitewniki do Jana Pawła II i innych świętych.

7. Wszystkich, którym bliski jest temat walki o trzeźwość Caritas Archidiecezji Warmińskiej zaprasza na nowennę Mszy św. oraz nabożeństw dziękczynnych za dar trzeźwości, odprawianych w Gietrzwałdzie. Szczegóły na plakacie.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Tacę chcemy przeznaczyć na pomoc finansową formacji seminaryjnej franciszkańskich kleryków z Kenii i Ekwadoru.

9. Z wielką przykrością informujemy o pożarze mieszkania przy ul. Os. Młodych 6, w wyniku którego nasza parafianka Irena Kurowska straciła dobytek całego życia, a jej nieubezpieczone mieszkanie uległo całkowitemu zniszczeniu. Chcemy okazać jej chrześcijańskie miłosierdzie i we współpracy z Radą Osiedla św. Franciszka z Asyżu przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na wstawienie okien przed nadejściem zimy. Mile widziani są także wolontariusze (sprawy elektryczne i remontowe), którzy wspomogliby dzieło doprowadzenia mieszkania do stanu używalności.

10. Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam każdy otrzyma informację o dniach, w których będą wymieniani w modlitwie ich zmarli. Jednocześnie przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę św. wspólnotową za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach. Pamiętajmy w modlitwie o naszych drogich zmarłych.

11. Kronika żałobna
Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
Śp. + Władysława Gramann należąca do wspólnoty Żywego Różańca, lat 84 z ul. Jaracza, pogrzeb we środę o godz. 11.00.
Wszystkim życzymy udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia!