OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  – 15.05.2016.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Ósma Niedziela Zwykła –  22.05.2016. Uroczystość Trójcy Świętej
Sierpień 30, 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  – 8.05.2016.
Sierpień 30, 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  – 15.05.2016.

 

Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.
W gablocie wywieszone są plakaty informujące o wydarzeniach w Ostródzie: 1. Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „każde życie jest bezcenne” dzisiaj w niedzielę – początek o godz. 14.00 na boisku przy hali sportowej, ul. Piłsudskiego; 2. koncert ewangelizacyjny „by świat usłyszał” w sobotę 28 maja o godz. 18.00 w amfiteatrze. Koncert będzie prowadził zanany aktor Adam Woronowicz.
Znaleziono portfel na molo w Ostródzie z zawartością pieniędzy. Po zgubę można się zgłosić do komisariatu policji  w Ostródzie.
Księża Salezjanie z Ostródy informują, iż są jeszcze wolne miejsca w szkole – dotyczy gimnazjum i szkoły średniej.
Za wszystkie ofiary finansowe, każde dobro, zrozumienie i pomoc w funkcjonowaniu naszej wspólnoty oraz na regulowanie spłat za prace wykonane w kościele – składamy serdeczne „Bóg zapłać. Oprócz drobnych uzupełnień, zostały już ukończone schody w głównym, wejściu do kościoła. Koszt tej inwestycji, wraz z poręczą wykonaną ze stali nierdzewnej –  to 26 tys. złotych. Taca inwestycyjna będzie miała miejsce w tym miesiącu w niedziele za tydzień –  22 maja.
Przy głównym wyjściu z kościoła albo w zakrystii można składać podpisy pod zmianą ustawy o pełną ochronę życia.
Młodzież męską zapraszamy na  „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe”, których celem jest zbliżenie człowieka do Boga, pomoc w rozeznaniu drogi życiowej i możliwość przyjrzenia się życiu franciszkańskiemu. Rekolekcje te odbędą się w najbliższy weekend od 20 do 22 maja przy naszym klasztorze w Gdyni. Koszt uczestnictwa – ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl lub w zakrystii.   
Ojciec diakon Bartłomiej Ewertowski wraz ze swoją rodziną przekazują podziękowanie parafianom za modlitwę i obecność na święceniach diakonatu w Elblągu.
Z kalendarza liturgicznego:
–   w poniedziałek obchodzimy święto NMP, Matki Kościoła.
– we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej: ś. p.  Jacek Staniszewski, lat 45 z ul. Jaracza 13. Dobry Jezu, a nasz Panie,…