OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  – 8.05.2016.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  – 15.05.2016.
Sierpień 30, 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Szósta Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 1.05.2016.
Sierpień 30, 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  – 8.05.2016.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30. Do soboty włącznie odprawiamy także – w połączeniu z nabożeństwem majowym – nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy wtorek – o godz. 18.00; po Mszy św. modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii – w sobotę, 14 maja o godz. 11.00. Polecajmy dzieci oraz ich rodziny Bogu, o wytrwanie w wierze do końca życia.
Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodzin w najbliższy czwartek o godz. 18.45. Będą zaproszeni kapłani spoza naszej wspólnoty.
Przy głównym wejściu do kościoła wyłożone jest czasopismo „Wiadomości z Prowincji” w cenie 8 złotych. Oprócz wiadomości z aktualnych wydarzeń naszych klasztorów, można tam znaleźć także ciekawe treści historyczne.
Nasz parafianin, Brat Bartłomiej Ewertowski wystosował zaproszenie na święcenia diakonatu, które można zobaczyć w gablocie.  Uroczystość święceń odbędzie się 14 maja o godz. 11.00 w Elblągu. Chętni na wyjazd mogą się zgłaszać do O. Romana. Pamiętajmy o Bracie Bartłomieju w naszych modlitwach.
W gablocie wywieszone są plakaty informujące o wydarzeniach w Ostródzie: 1. nabożeństwa fatimskie w piątek 13 maja w Lubajnach; 2. Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „każde życie jest bezcenne” w niedzielę 15 maja – początek o godz. 14.00 na boisku przy hali sportowej, ul. Piłsudskiego; 3. koncert ewangelizacyjny „by świat usłyszał” w sobotę 28 maja o godz. 18.00 w amfiteatrze. Koncert będzie prowadził zanany aktor Adam Woronowicz; 4. oraz program XII Miejskich Dni Rodziny w Ostródzie.
Za wszystkie ofiary finansowe, każde dobro, zrozumienie i pomoc w funkcjonowaniu naszej wspólnoty oraz na regulowanie spłat za prace wykonane w kościele – składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
–  w sobotę święto św. Macieja, apostoła