OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Trzynasta Niedziela Zwykła –  26.06.2016.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Czternasta Niedziela Zwykła –  03.07.2016 r.
Sierpień 30, 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Dwunasta Niedziela Zwykła –  19.06.2016.
Sierpień 30, 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Trzynasta Niedziela Zwykła –  26.06.2016.

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa: w niedziele o godz. 17.30,  a w dni powszednie, po wieczornej Mszy św. (do czwartku włącznie).
Dziękujemy za sprzątanie kościoła Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym.
Zgodnie z ogłoszeniem,  zamiarem i dzięki wpłacie kwoty 2 tys. złotych na  schody  – za tę inwestycję została zapłacona suma 5 tys. złotych.  Za każde wsparcie, zrozumienie i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Przypominamy, iż spowiedź w naszym kościele jest 15 minut przed Mszą św. oraz w środę w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 17.30. Kościół otwarty jest od rannej do wieczornej Mszy św., a Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest codziennie o godz. 15.00. Na miarę możliwości korzystajmy z tego daru, jakim jest świątynia.
Pani Krystyna  Andrzejewska zakończyła pracę w szkole, jako katechetka i przechodzi na emeryturę. Dziękujemy za wieloletnie zaangażowanie i wkład w formację religijną wielu roczników. Na dalsze lata życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiego dobra.
Kanoniczne wprowadzenie nowego proboszcza O. Roberta Wołyńca w obecności dziekana księdza prałata Romana Wiśniowieckiego odbędzie się w najbliższą sobotę w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o liczną obecność w tym ważnym dla parafii wydarzeniu.
Z kalendarza liturgicznego:
– w środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;  tradycyjnie w tym dniu zbierane ofiary na tacę przeznaczane są jako „świętopietrze” na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
– tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w pierwszy piątek w czasie wakacji nie udajemy się z posługą sakramentalną w  mieszkaniach. W razie potrzeby zawsze można poprosić kapłana indywidualnie. W sobotę kontynuujemy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: o  godz. 9.45 różaniec przy wystawionym Najśw. Sakramencie;  a o godz. 10.30 Msza św. ofiarowana jest w intencji „żywego różańca”.