OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Szósta Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 1.05.2016.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  – 8.05.2016.
Sierpień 30, 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Piąta Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 24.04.2016.
Sierpień 30, 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Szósta Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 1.05.2016.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.
Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych „ALFA” serdecznie zaprasza członków  i  sympatyków  na Mszę świętą w kościele św. Dominika Savio w sobotę, 7 maja o godz. 11.00; po Mszy spotkanie w hali sportowej.
O. Zygmunt Tomporowski zaprasza do udziału w pielgrzymkach: jednodniową pielgrzymkę do Torunia w środę, 18 maja oraz jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa na ogólnopolski dzień modlitwy Rycerstwa Niepokalanej u Stóp Krzyża – w sobotę 28 maja.
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek o godz.18.45 w salce.
Za wszystkie ofiary finansowe, każde dobro, zrozumienie i pomoc w funkcjonowaniu naszej wspólnoty składamy – serdeczne „Bóg zapłać”. Aktualnie mamy do zapłacenia rachunek za gaz w wysokości 3500 zł. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i wysiłkom możemy regulować zobowiązania za wykonane prace w przeszłości (aktualnie jeszcze spłacamy za posadzkę i witraże) oraz podejmować nowe inwestycje; teraz dotyczy to schodów w głównym wejściu do kościoła. Kontynuacja prac planowana jest od środy w tym tygodniu. Dla przypomnienia: koszt tego przedsięwzięcia to 25 tys. złotych plus dodatkowo – poręcz ze stali nierdzewnej. W każdą środę Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana jest we wspólnych intencjach, także za wszystkich dobroczyńców na rzecz inwestycji w kościele oraz wspierających nasze ogólne funkcjonowanie.
Z kalendarza liturgicznego:
– w intencji solenizanta O. Zygmunta Tomporowskiego będziemy się modlić w poniedziałek, w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
– w tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw (poniedziałek, wtorek i środa) o urodzaje i za kraje głodujące; w czasie nabożeństw majowych w te trzy dni będziemy śpiewać suplikacje.
– we wtorek, 3 maja, obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski; Msze św. w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna. Także Msza św. z modlitwą o uzdrowienie nie będzie w I wtorek miesiąca, ale we wtorek 10 maja.
– w pierwszy czwartek modlimy się za powołanych oraz o powołania kapłańskie i zakonne.
– w piątek w liturgii przypada święto świętych apostołów: Filipa i Jakuba.
– w pierwszy piątek udajemy się z posługą sakramentalną w mieszkaniach od godz. 9.30.
– w piątek także rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
– w pierwszą sobotę kontynuujemy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: o godz. 9.45 wspólny różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie; o godz. 10.30 Msza św. w intencji „żywego różańca”. Zapraszamy do włączenia się w to nabożeństwo. Wielu, także z naszej parafii, uczestniczy w dniu 13 dnia miesiąca od maja do października w nabożeństwach fatimskich. Pamiętajmy jednak, że obietnica i prośba Maryi z Fatimy dotyczy nie 13 dnia miesiąca, ale właśnie pierwszych sobót miesiąca.