OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Dziewiąta Niedziela Zwykła –  29.05.2016.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Dziesiąta Niedziela Zwykła –  05.06.2015.
Sierpień 30, 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Ósma Niedziela Zwykła –  22.05.2016. Uroczystość Trójcy Świętej
Sierpień 30, 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Dziewiąta Niedziela Zwykła –  29.05.2016.

Jako podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała, wyrażamy serdeczne podziękowanie za pomoc w przeżyciu tej uroczystości: dziękujemy za sprzątanie kościoła, za przygotowanie ołtarzy, za ofiary na kwiaty, za układanie kwiatów, za śpiew i asystę liturgiczną. W najbliższy piątek Msza św. o godz. 18.00 będzie ofiarowana w intencji wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w dobre przeżywanie tego dnia.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe do wtorku włącznie o godz. 17.30; od środy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie – po wieczornej Mszy św. (około 18.30), a w niedzielę o 17.30.
Spotkanie przed bierzmowaniem dla rodziców i młodzieży odbędzie w najbliższą sobotę: Msza św. o godz. 18.00, a następnie spotkanie w kościele.
W dniu wczorajszym zakończyła się Kapituła Prowincjalna naszej Gdańskiej Prowincji.  informacje dotyczące Ostródy: nowym gwardianem w połączeniu z urzędem proboszcza został O. Robert Wołyniec (aktualnie Kołobrzeg), a Prowincjalnym Asystentem Rycerstwa Niepokalanej O. Tomasz Tęgowski (aktualnie Dobra Szczecińska).  Według uzgodnionych ustaleń  z O. Prowincjałem O. Kazimierz wyjeżdża do pracy w Irlandii Południowej (Klasztor w Wexford należący do Prowincji w Wielkiej Brytanii), a O. Roman do pracy we Francji w Lourdes. Pozostałe kwestie personalne będą ustalane w późniejszym czasie przez O. Prowincjała.
Informacja dotycząca terminu Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii dla uczniów klas trzecich w przyszłym roku – uroczystość ta obędzie się w sobotę, 13 maja 2017 roku o godz. 11.00.
Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych „ALFA” serdecznie zaprasza członków i  sympatyków  na Mszę świętą w kościele Świętego Dominika Savio w sobotę  4 czerwca  o godz. 11.00;  po Mszy św.  spotkanie w hali sportowej.
Z kalendarza liturgicznego:
–  we wtorek obchodzimy święto Nawiedzenia Najśw. Matyi Panny
–  w środę wspomnienie św. Justyna, męczennika
– w  pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za powołanych oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz do Franciszkańskiego zakonu Świeckich; w tym dniu na zakończenie oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków po wieczornej Mszy św.
– w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.30 udajemy się z posługą sakramentalna w mieszkaniach. W  tym dniu przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; z racji uroczystości nie obowiązuje post wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana będzie w intencji wszystkich pomagających w czasie Uroczystości Bożego Ciała.
– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny; w tym dniu kontynuujemy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: o godz. 9.45 różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, Msza św. o godz. 10.30 ofiarowana w intencji „żywego różańca”, a po Mszy św. agapa w salce.