OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Dziesiąta Niedziela Zwykła –  05.06.2015.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Jedenasta Niedziela Zwykła –  12.06.2016.
Sierpień 30, 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Dziewiąta Niedziela Zwykła –  29.05.2016.
Sierpień 30, 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Dziesiąta Niedziela Zwykła –  05.06.2015.

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa: w dni powszednie, po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.30.
Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek o godz. 18.00.
Informacja dotycząca Światowych Dni Młodzieży: istnieje jeszcze możliwości zapisania się na wyjazd w niższej cenie 150 zł. do piątku 10 czerwca u O. Romana. Wyjazd dotyczy głównego punktu dni – które odbędą się w Krakowie – o 29  do 31 lipca (piątek, sobota i niedziela).
Sakrament bierzmowanie będzie udzielał młodzieży z naszej parafii w najbliższą sobotę o godz. 16.00 Ksiądz Arcybiskup Senior Edmund Piszcz. Polecajmy młodzież w modlitwie, zwłaszcza w codziennym parafialnym różańcu.
Dyrektor Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Ostródzie informuje, że do dnia 22 czerwca można się jeszcze zapisywać na nowy rok szkolny; od tego roku szkoła będzie prowadzona bez opłat czesnego.
W gablotach wywieszone są następujące plakaty:
–  program nawiedzenia figury św. Michała Archanioła w kościele N.P.N.M w Ostródzie od 10 do 12 czerwca
– harmonogram pielgrzymek organizowanych przez Duszpasterstwo Pielgrzymek Zagranicznych Archidiecezji Warmińskiej
–  program obchodów 1050 lecia chrztu Polski w Ostródzie w dniu dzisiejszym; szczególnie godny uwagi jest punkt o festynie historycznym, który planowany jest około godz. 15.00 w amfiteatrze.
Zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Kurię Archidiecezjalną w Olsztynie – za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.
Taca inwestycyjna planowana jest na niedzielę 19 czerwca. Z zebranej kwoty w maju (prawie 2000) wraz ze zbiórką czerwcową planujemy zapłacić 5  tys. złotych za prace kamieniarskie przy schodach. Została już zapłacona kwota za poręcz, drobne materiały i drobną pomoc – ponad 1 tys. złotych. Całość tej kwoty za prace i materiały kamieniarskie (jako przypomnienie) wynosi 25 tys. złotych. Za każde wsparcie, zrozumienie i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek obchodzimy wspomnienie męczenników z Peru błogosławionych Zbigniewa i Michała
– w środę wspomnienie św. Jadwigi, królowej
– w piątek wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
– w sobotę wspomnienie św. Barnaby, apostoła
Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Eugenia Szurpicka, l. 89 z ul. Jaracza 7.
Dobry Jezu, a nasz, Panie, daj …