OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Druga Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 3 .04.2016.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Trzecia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 10.04.2016.
Sierpień 30, 2018
Informacje ogólne
Sierpień 31, 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Druga Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 3 .04.2016.

Msza św., z modlitwą o uzdrowienie – wtorek, godz. 18.00; modlitwa wstawiennicza przy wystawionym Najświętszym Sakramencie po Mszy św.
Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas i rozpoczyna przeżywanie Tygodnia Miłosierdzia, obchodzonego w tym roku pod hasłem: „Miłosierni, jak Ojciec”.
„Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK”  w Olsztynie informuje, że przez najbliższy czas prowadzi zapisy do dwuletnich i jednorocznych szkół policealnych oraz do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych,  w których zajęcia prowadzone będę w systemie zaocznym (sobota, niedziela). Szczegółowe informacje po numerem telefonu, albo na stronie internetowej do spisania z ogłoszeń parafialnych w gablocie albo ze strony parafialnej:  [tel. 895354455, www.olsztyn.zak.edu.pl ]
Sprawy materialne: całkowity koszt zaległości finansowych naszej parafii na dzień dzisiejszy wynosi: 31 tys. zł. Szczegółowo: za posadzkę w kościele: 10 tys. zł.; za schody do klasztoru, kancelarii i części duszpasterskiej: 11 tys. zł.; za witraże 10 tys. zł. Jest to kwota, którą w ciągu roku zasadniczo można spłacić, w oparciu o dobre doświadczenie poprzednich lat. Liczymy także na jakieś nadzwyczajne ofiary, jak to miało miejsce w ubiegłym roku, co pozwoliło podjąć inwestycję witraży. Aktualny jest temat umieszczania tabliczek pamiątkowych na ścianie dla ofiarodawców powyżej 1 tys. zł.; dotyczy to także ofiar składanych w przeszłości, także w poprzedniej kadencji do 2012 roku, jeśli ofiarodawca wyrazi taką wolę. W związku z pozytywnym podsumowaniem, podejmujemy kolejną inwestycję – wykonanie schodów w głównym wejściu do kościoła. Płatność za to dzieło 25 tys. zł. (plus koszt poręczy)  ustalona z wykonawcą, przynajmniej  w części na 2017 rok. Zgodnie z sugestiami i prośbą wielu: osób starszych, rodziców z wózkami dziecięcymi i firm obsługujących pogrzeby: schody będą powiększone, łagodniejsze stopnie, podjazd dla wózków dziecięcych i poręcz na środku ułatwiająca wejście osobom starszym. Prace rozpoczynamy od jutra; po dobrym wyschnięciu (proces technologiczny) schody będą wyłożone kamieniem. Za wszelkie formy wsparcia, zrozumienia i pomoc finansową składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Wejście do kościoła od jutra do wyschnięcia betonu drzwiami bocznymi.
Uroczystości pobeatyfikacyjne naszych współbraci franciszkanów z Prowincji Krakowskiej zamordowanych w Peru w 1991 roku oraz nadanie ich patronatu Centrum Rycerstwa w Ostródzie – odbędą się w najbliższą sobotę, 9 kwietnia. To wydarzenie organizowane jest przez Centrum Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej w Ostródzie naszej Gdańskiej Prowincji. Szczegółowe informacje i program wywieszone są  w gablotach Rycerstwa przy parkingu. Wśród wielu gości będą: Ojciec Prowincjał Jan Maciejowski, delegaci franciszkanów z Prowincji Warszawskiej i delegat Prowincjała Krakowskiego O. Piotr Stanisławczyk, Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej należące do Polski Północnej. Na główną Mszę św. połączoną z obecnością relikwii błogosławionych: O. Zbigniewa Strzałkowskiego i O. Michała Tomaszka zapraszamy wszystkich, także asystę liturgiczną – sobota, 9 kwietnia – godz. 11.30.
Aktualna liczba mieszkańców parafii (pismo z dnia 29 marca b. r.), według Urzędu Skarbowego w Ostródzie, wynosi 3542. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pokrycie zobowiązania na Seminarium Duchowne w Olsztynie – 1 zł. od mieszkańca parafii – razem za rok 2016 – 3542 zł.
Z kalendarza liturgicznego: jutro, w poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzony jest Dzień Świętości Życia połączony z podejmowaniem duchowej adopcji dziecka poczętego. Życie wielu osób jest zagrożone  od momentu samego poczęcia. Szczegółowe informacje, w temacie duchowej adopcji, można przeczytać z wyłożonych na pólkach kartek. Zachęcamy do włączenia się w to szlachetne dzieło modlitewnego i duchowego wspierania poczętego życia przez okres dziewięciu miesięcy. Podjęcie duchowej adopcji przez osoby chętne odbędzie się jutro, w czasie Mszy św. o godz