OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Czwarta Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 17.04.2016.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Piąta Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 24.04.2016.
Sierpień 30, 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Trzecia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 10.04.2016.
Sierpień 30, 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Czwarta Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 17.04.2016.

Według prawa naszego Franciszkańskiego Zakonu, raz na cztery lata odbywa się Kapituła Prowincjalna, która podejmuje tematy aktualnej pracy i posługi. Wtedy też kończą sie kadencje wszystkich urzędów: min. prowincjała, a w Ostródzie dotyczy to urzędu gwardiana połączonego z proboszczem oraz asystenta Rycerstwa Niepokalanej. Prowincjał O. Jan Maciejowski, w powszechnym głosowaniu, już został wybrany na drugą kadencję. Kapituła rozpoczyna się jutro, a druga cześć wyborcza trwać będzie od 23 do 28 maja. Polecajmy Duchowi Świętemu decyzje kapituły, także w kontekście dobra tu u nas w Ostródzie.
Rektor Zespołu Szkół Salezjańskich zaprasza na koncert charytatywny, którego dochód będzie przeznaczony, jako pomoc absolwentowi tej szkoły, Damianowi Bronowskiemu, który uległ poważnemu wypadkowi. Potrzebna jest rehabilitacja umożliwiające ponowne chodzenie na własnych nogach. Koncert odbędzie się dzisiaj w Sali Kameralnej Amfiteatru o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w tej szlachetnej inicjatywie.
Za wszystkie ofiary na naszą świątynię oraz ogólne funkcjonowanie, także te wpłacane na konto bankowe, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dzisiejsza taca oraz ofiary składane w kopertach przeznaczamy na spłatę inwestycji wykonanych w naszym kościele.
Z kalendarza liturgicznego: w sobotę obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Jest to także dzień imienin naszego Metropolity Księdza Arcybiskupa Wojciecha Ziemby. Msza św. w intencji solenizanta będzie odprawiona w katedrze w Olsztynie o godz. 12.00.
Chrześcijański Ruch  Społeczny Dobro Wspólne zaprasza na konferencje  pt. „Jak działać w życiu, aby nie zaszkodzić wnukom”, która odbędzie się w domu katechetycznym przy parafii NPNMP w Ostródzie w najbliższy wtorek o godz. 19.00.. Konferencje wygłosi  ks. dr Piotr Sroga, redaktor „Posłańca Warmińskiego”.
Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka, przekazaną przez Nuncjusza Apostolskiego – w niedzielę za tydzień odbędzie się specjalna zbiórka, jako na pomoc humanitarna dla Ukrainy. Na ten cel  będą zbierane ofiary do puszek po każdej Mszy św.
Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej: ś. p. Jadwiga Dendor, lat 94 z ul. Jaracza 13
Dobry Jezu, a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.
Z racji rozpoczynającego się w dzisiejszą niedzielę Tygodnia Modlitw o Powołania zanieśmy do Boga modlitwę: Ojcze, wejrzyj na naszą prowincję zakonną i obdarz ją świętymi i licznymi powołaniami. Proszę prowadź i chroń tych, których powołujesz. Daj im odwagę do odpowiedzi na wezwanie: Pójdź za mną. Oddalaj od nich zniechęcenie i niepewność; obdarz pragnieniem miłowania Ciebie ponad wszystko i gotowością do podjęcia życia w Zakonie franciszkańskim. Zachowaj ich od zła, które mogłoby zniweczyć to powołanie i użycz im łaski wytrwałości w godzinie próby. Postaw na ich drodze świadków Ewangelii, którzy pomogą im wzrastać i bezgranicznie Tobie zaufać. Niech Duch Święty prowadzi ich, aż do wypełnienia Twoich świętych zamiarów. Prosimy przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Maryjo, Matko powołań, módl się za nimi!
Św. Franciszku z Asyżu, módl się za nimi!
Św. Maksymilianie Kolbe, módl się za nimi!
Błogosławieni Zbigniewie i Michale, módlcie się za nami!